fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kiska aj Sulík sa chcú stretnúť na rokovaní s Matovičom

Foto: SITA

 Predsedovia strán Andrej Kiska (Za ľudí) aj Richard Sulík (SaS) prijímajú pozvanie Igora Matoviča (OĽaNO) sadnúť si za jeden stôl a rokovať.

 Kiska je ochotný na stretnutie s Matovičom zobrať celý tím odborníkov a diskutovať o programoch a prioritách. Vo videu na sociálnej sieti podotkol, že v utorok ráno sa stretol so Sulíkom a ostatní lídri opozície neprišli, aj keď pozvanie dostali.

„Ja som Igora vždy pozval na každé stretnutie, ktoré sme organizovali. Nemyslím si, že odkazy cez médiá sú správna forma, ale je to vždy lepšie ako vydieranie partnerov,“ uviedol Kiska.

Pellegrini navrhuje, aby vláda stiahla svoj podpis spod Istanbulského dohovoru

„Opakovane som sa vyjadril, že prijmem akékoľvek pozvanie na stretnutie demokratickej opozície, čiže prijmem aj toto pozvanie Igora Matoviča,“ povedal Sulík.

K dohode o spoločných bodoch programu dodal, že je 18 dní do volieb a nikto nevie, kto všetko sa do parlamentu dostane a aká koalícia vznikne. Deň po voľbách si preto môžu predsedovia strán spolu sadnúť a rokovať o spoločnom programe, myslí si Sulík.

Matovič v utorok pozval predsedov opozičných strán za jeden stôl, aby sa dohodli na spoločných bodoch programu do tohtoročných parlamentných volieb. Môžu tak urobiť do dňa volieb.

Smer-SD chce na mimoriadnej schôdzi schvaľovať vyššie prídavky na deti a trináste dôchodky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info