HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Päťročné dievča bolo znásilnené na pôde amerického veľvyslanectva v Dillí

Ilustráčná foto / pixabay

Podľa polície bol muž zatknutý za údajné znásilnenie päťročného dievčaťa na pôde amerického veľvyslanectva v Dillí. Informuje portál CNN.

Dievča sa hralo pred pracoviskom veľvyslanectva predtým, ako ju „nalákal a znásilnill sused“. Vyhlásil Eish Singhal, zástupca komisára Dillí. Dievča, ktoré je dcérou domácej gazdiny, ktorú zamestnáva veľvyslanectvo, neskôr identifikovala podozrivého, 25-ročného muža, ktorého zatkli za znásilnenie. „Dokázala ho identifikovať bez náznaku váhania a o tom niet pochýb,“ povedal Singhal a dodal, že podozrivý zostáva vo väzbe.

Incident vydesil aj ostatných zamestnancov a ich rodiny. Hovorca amerického veľvyslanectva vo vyhlásení pre CNN uviedol, že údajné pochybovanie o bezpečí na pôde amerického veľvyslanectva ich hlboko znepokojilo. „Okamžite sme podnikli potrebné kroky, akonáhle sme boli informovaní o obvinení a na túto záležitosť sme upozornili políciu. Samozrejme s nimi plne spolupracujeme,“ uviedol hovorca. Vyšetrovanie sa začalo a súdny dátum ešte nie je stanovený.

Novorodenec v Číne sa stáva najmladším človekom s diagnostikovaným koronavírusom

V dôsledku brutálneho znásilnenia v Dillí v roku 2012, ktoré prinieslo celosvetové odsúdenie a stále prenasleduje kolektívnu pamäť žien v hlavnom meste Indie, zákonodarcovia schválili sériu zmien a doplnení existujúcich zákonov o znásilnovaní. Novela zákona predĺžila tresty odňatia slobody a zaviedla trest smrti v prípadoch, keď je obeť mladšia ako 12 rokov.

Podľa údajov National Crime Records Bureau je v Indii každý deň hlásených približne 100 sexuálnych útokov. V roku 2017 bolo v celej krajine hlásených viac ako 32 000 znásilnení. Odborníci však tvrdia, že skutočný počet je pravdepodobne oveľa vyšší.

V Kolumbii zomrel nájomný vrah drogového baróna Escobara

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info