fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Predseda SNS sa ospravedlnil prezidentke. Žiada ju o stretnutie k Istanbulskému dohovoru

Predseda SNS Andrej Danko. poèas tlaèovej besedy po hlasovaní o Meèiarových amnestiách v rámci rokovania 14. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 30. marec 2017. Foto: SITA/Marko Erd

Predseda Národnej rady SR a národniarov Andrej Danko (SNS) sa ospravedlnil prezidentke Zuzane Čaputovej.

Urobil tak dnes na tlačovom brífingu, na ktorom však zároveň Čaputovú kritizoval. Vyčítal jej, že doteraz neprijala stanovisko k Istanbulskému dohovoru a tiež, že podľa neho legitimizovala stranu Mariana Kotlebu. Danko žiada stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov 11. februára tohto roka, kde by bol témou práve spomínaný dohovor. V opačnom prípade podľa neho hrozí ďalší stret ľudí z koalície PS/Spolu a Kotlebovcov.

„Vážim si Prezidentský palác a rešpektujem zvolenú prezidentku Slovenskej republiky. Myslím si, že prišlo k nepochopeniu mojich slov,“ povedal Danko. S prezidentkou aj premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) chce riešiť Istanbulský dohovor. „Vyzývam prezidentku, aby 11. februára zorganizovala stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov. Chcem, aby sme prebrali pozíciu SR k Istanbulskému dohovoru,“ dodal.

Krajský súd v Košiciach potvrdil odškodnenie pre nezákonne sterilizovanú Rómku

Podľa Danka hrozí pred prezidentským palácom práve 11. februára násilie. „Hrozí reálny stret na demonštrácii pred palácom. Nechcem, aby niekde tiekla krv, alebo bolo násilie. Teraz má prezidentka šancu ukázať, že jej nejde o politiku Progresívneho Slovenska,“ doplnil Danko.

Andrej Danko na poslednej januárovej schôdzi parlamentu uviedol, že „k pani prezidentke nemá dôstojnosť“. Povedal tiež, že si bude ctiť Prezidentský palác, keď bude „nezávislý, apolitický a nebude slúžiť feťákom ako ste vy,“ čo bol odkaz poslancovi Martinovi Poliačikovi z koalície PS/Spolu.

Prilepšia si o milióny eur! Čo budú robiť politici s našimi peniazmi?

Prezidentka Čaputová vyjadrenia Danka nekomentovala a povedala, že nebude ani žiadať ospravedlnenie. Poslanec Ondrej Dostál (SaS) sa však obrátil na mandátový a imunitný výbor s podnetom, aby sa výrokmi šéfa parlamentu zaoberal. Postup je vo všeobecnosti taký, že výbor vyzve poslanca na ospravedlnenie sa a ak to neurobí, môže mu udeliť pokutu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info