fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Na súde sa čítali pitevné správy Kuciaka a Kušnírovej,mali zomrieť okamžite

Zlatica Kušnírová a Ján Kuciak / Fotokoláž

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku sa v pondelok čítali pitevné správy zavraždených – novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Vyplýva z nich, že zomreli okamžite na následky svojich strelných poranení. Správy čítal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Kuciak bol zastrelený dvoma strelami do hrudníka, Kušnírová bola zastrelená jednou strelou do hlavy. Obaja zomreli okamžite a podľa správ by im nepomohla ani okamžitá lekárska pomoc.

Momentálne na súde vypovedajú traja znalci, ktorých navrhla obhajoba Aleny Zs. Dvaja znalci sú z odboru kriminalistickej balistiky a jeden z odboru chémie, ktorý skúmal povýstrelové splodiny na telách obetí.

Z vraždy novinára a jeho snúbenice sú obžalovaní Marian K., Alena Zs., Tomáš Sz. a Miroslav M. Marian K. si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za články o jeho ekonomickej trestnej činnosti. K vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je už za ňu právoplatne odsúdený. K samotnej streľbe sa priznal Miroslav M., v prípade je naďalej obžalovaný. Údajný objednávateľ Marian K., sprostredkovateľka Alena Zs. a jeden z vykonávateľov Tomáš Sz. naďalej trvajú na svojej nevine.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info