fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Premiér sa spýta na situáciu okolo prípadu Dobroslava T. šéfa polície Lučanského

FOTO TASR – Jaroslav Novák

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) sa spýta šéfa polície Milana Lučanského na prípad Dobroslava T. Pellegrini to povedal pred dnešným zasadnutím bezpečnostnej rady vlády.

Zároveň ale dodal, že podľa neho by sa politici nemali miešať do vyšetrovania a aj preto sa bude premiér iba informovať o tom, či bolo všetko v poriadku a nebude zisťovať podrobnosti celého prípadu. Bývalého šéfa prokuratúry Dobroslava T. najskôr zadržali a obvinili zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Po výsluchu a dni strávenom v policajnej cele rozhodol dozorujúci prokurátor o jeho prepustení.

„Chcem sa na to opýtať pána Lučanského, lebo som zachytil, že bolo zrušené celkovo rozhodnutie vyšetrovateľa. Chcem sa spýtať, len procesne či je všetko v poriadku. Nemali by sme sa my politici do týchto vecí miešať, ale musíme mať istotu, že každý konal na základe paragrafov, dôkazov a nie na základe nejakého mediálneho tlaku,“ uviedol Pellegrini.

Bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi T. zrušili v utorok 21. januára obvinenie v súvislosti s kauzou Tipos. Týkalo sa videonahrávky, na ktorej vtedajší minister financií za Smer-SD Ján Počiatek žiada vtedajšieho generálneho prokurátora o pomoc v kauze Tipos. Kauza sa týkala splátky v prepočte zhruba 13 miliónov eur v prospech cyperskej spoločnosti Lemikon, ktorá vyhrala na Najvyššom súde SR spor o ochranné známky so štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info