fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Americké herecké ceny získali Pitt, Aniston, De Niro aj Phoenix

tasr

Združenie amerických hercov udelilo v Los Angeles v noci na pondelok svoje tradičné ceny. Cenu pre herecký tím získal kórejský Parazit, najlepším hercom je tento rok Joaquin Phoenix z Jokera a najlepšou herečkou Renée Zellwegerová z filmu Judy.

Cenu Screen Actors Guild Awards (SAG) za celé herecké obsadenie získal kórejský Parazit, čo je kuriozita, pretože v danej kategórii prvýkrát vyhral film, ktorý nebol natočený v angličtine.

Za mužský herecký výkon v hlavnej úlohe bol ocenený Joaquin Phoenix z filmu Joker a za ženský herecký výkon v hlavnej úlohe Renée Zellwegerová z Júdu.

Zvláštnu cenu za celoživotné majstrovské výkony si odniesol herec Robert De Niro.

Vo vedľajších úlohách tento rok excelovali Brad Pitt v Tarantinovej retro snímke Vtedy v Hollywoode a zo žien Laura Dernová z drámy Manželská histórie.

V oblasti televízie sa radovali napríklad Sam Rockwell, ktorý dostal cenu za mužský herecký výkon v televíznom filme alebo minisérii (Fosse / Verdon), alebo Michelle Williamsová, ocenená za ženský herecký výkon (opäť Fosse / Verdon). Za herecké výkony v dramatických seriáloch boli ocenení Peter Dinklage (Hra o tróny) a Jennifer Aniston (The Morning Show) a za komediálne seriály herci Tony Shalhoub (The Marvelous Mrs. Maisel) a Phoebe Waller-Bridgeová (potvoru).

Eminem prekvapil milioný fanúšikov: Toto nikto nečakal!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info