fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

USA znepokojila ruská stíhačka „zabijak“ šiestej generácie

screenshot

Americké médiá so znepokojením oznámili začiatok práce na najnovšej ruskej stíhačke šiestej generácie, ktorá má časom nahradiť Su-57 PAK-FA. Experti sa obávajú, že tento stroj budúcnosti sa stane skutočným „zabijakom“ F-35 a F-22.

Medzi prednosti novej ruskej stíhačky uvádza The National Interest radiofotonový radar, ktorého prototyp už bol vyvinutý. Bude môcť zachytiť nepriateľa v oveľa väčšej vzdialenosti, než obyčajné radary, a s veľmi veľkou presnosťou. Získaný obrázok bude mať po spracovaní skoro fotografickú kvalitu. Umožní to rýchlu a presnú identifikáciu. Pritom bude radiofotonový radar oveľa odolnejší voči prostriedkom rádioelektronického boja.

Predpokladá sa tiež, že budú nové lietadlá vybavené multispektrálním systémom fungujúcim v laserovom, infračervenom, ultrafialovom a optickom pásme. Okrem toho budú tieto stíhačky mať smerové energetické zbrane, a môžu pôsobiť za doprovodu celého roju- 20 až 30 – bezpilotných lietadiel vybavených rôznymi druhmi zbraní: štandardnými a mikrovlnnými zbraňami, riadenými elektronickou muníciou a prostriedky rádioelektronického boja.

Ako píše The National Interest, ruský obranný priemysel drží krok s časom v rozvoji vojenského leteckého odvetvia.

Ruská stíhačka Su-57 havarovala počas pokusného letu, pilot sa katapultoval

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info