fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Požiar na hrobe Karla Gotta? Kto za to môže?

HD

Od 20. decembra, kedy bol Slavík uložený na cintorín na pražských Malvazinkách, tam neustále prichádzajú ľudia zo všetkých kútov Českej republiky a susedných krajín. V niektorých prípadoch ale narobia viac škody ako úžitku. V pondelok tam totiž vypukol požiar!

Pri hrobe Karla Gotta došlo k ohňu podľa vyjadrenia cintorínskej správy prvýkrát, no aj na také veci sú ale pripravení. „Na našich cintorínoch sa s ním stretávame pomerne často, napríklad len na Malvazinskom cintoríne došlo vlani k piatim drobnejším požiarom zavineným návštevníkami cintorínov, ktorí zapálené sviečky umiestňujú úplne bez rozmyslu pod kríky alebo do blízkosti kvetinovej výzdoby. V letných mesiacoch sme preto už niekoľko rokov po sebe museli opakovane vyhlásiť zákaz umiestňovať horiace sviečky na cintorínoch, „ povedala tlačová hovorkyňa správy pražských cintorínov Oldřiška Dvořáčková.

„Upratovanie cintorína, a to vrátane okolia hrobu Karla Gotta, je pravidelné, ako správcovia cintorínov nenesieme zodpovednosť za výzdobu na hrobových miestach a nie sme ani oprávnení do nej nijako zasahovať. V prípade pondelkového požiaru sme boli požiadaní o mimoriadné upratovanie jeho následkov a žiadosti sme jednorazovo vyhoveli, „ dodala Dvořáčková.

„Radi by sme ale touto cestou požiadali návštevníkov všetkých našich cintorínov, aby vo väčšej miere zachovávali pietu a najmä u takto významných a často navštevovaných hrobov dávali predovšetkým prednosť kvetinovým darom alebo elektronickým sviečkam.“

Karel Gott († 80): V deň, keď umrel, sa stala táto čudná vec!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info