fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Odvolací súd sa zaoberá prípadom Alexandra B., ktorý zavraždil masérku

Ilustračné foto - SITA

Trojčlenný odvolací senát Krajského súdu v Bratislave (KS) sa v utorok na svojom verejnom zasadnutí zaoberá prípadom Alexandra B., ktorý vo februári 2018 zavraždil 44-ročnú masérku Renátu S. v byte na Kladnianskej ulici v Bratislave.

Pôvodne ho prvostupňový súd v júni tohto roku neprávoplatne odsúdil na 23 rokov. Alexandra B., ktorý bol v minulosti právoplatne odsúdený za krádež a lúpež, na utorkové zasadnutie eskortovali príslušníci Zboru väzenskej justičnej stráže (ZVJS). Nedávno namietal zaujatosť senátu KS, ktorý v utorok rozhoduje o jeho odvolaní, ako aj o odvolaní prokurátora Krajskej prokuratúry (KP) Michala Šúreka. Jeho námietku však zamietol Najvyšší súd SR (NS SR).

Alexandra B. odsúdil Okresný súd Bratislava II (OS) 7. júna 2019 na úhrnný trest odňatia slobody vo výmere 23 rokov so zaradením do ústavu do výkonu trestu odňatia slobody s maximálnym stupňom stráženia. Zároveň mu prvostupňový súd uložil ochranný dohľad v trvaní troch roky a ochranné protialkoholické a protitoxikomanické liečenie ústavnou formou.

Voči verdiktu sa odvolal obžalovaný aj prokurátor KP, čo sa týka výšky trestu. Prokurátor KP v záujme ochrany spoločnosti navrhuje doživotný trest odňatia slobody. Doteraz bol Alexander B. až 11-krát súdne trestaný.

Alexander B. na OS BA II v júni priznal svoju vinu a oľutoval čin. Urobil aj vyhlásenie o vine a treste. Napokon sa ho snažil po vynesení rozsudku zobrať späť, čo však nebolo možné, keďže sa stalo právoplatným.

Obžalovaný, podľa obžaloby 2. februára 2018, pod vplyvom alkoholu v stave opitosti a počas intímneho styku škrtil masérku Renátu S. a napokon ju aj udusil. Z bytu obete podľa vtedajšieho vyšetrovania zobral dva telefóny. Tie mali prispieť k vypátraniu páchateľa.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info