fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Polícia zadržala Piešťanca, ktorý na objednávku podpálil auto

Foto: TASR

Polícia vypátrala a obvinila 46-ročného Dušana z Piešťan, že na základe objednávky podpálil ešte v júli v obci Trebatice osobné auto Škoda Superb. Požiar sa podľa informácií krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Martiny Kredatusovej rozšíril aj stenu susediaceho bytového domu.

„Auto polial horľavinou na dvoch miestach, majiteľovi auta spôsobil škodu vyše 10.000 eur a vlastníkom bytového domu vyše 43.000 eur. Polícia na prípade intenzívne pracovala a na základe získaných informácií a aj pomocou kamerových záznamov v obci sa podarilo ustáliť osobu páchateľa,“ uviedla hovorkyňa.

Polícia podozrivého recidivistu v stredu (8. 1.) zadržala a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie z dôvodu, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti a vyhýbať sa trestnému konaniu. „Na prípade ďalej pracujeme a nevylučujeme vyvodenie trestnej zodpovednosti aj voči ďalším osobám.

V prípade uznania viny hrozí za konanie z osobitného motívu, ktorým bola spôsobená značná škoda, odňatie slobody na tri až osem rokov,“ doplnila Kredatusová.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info