fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Moskvu a okolie sužujú vyhrážky bombových útokov – dostali ich predajne i chrám

Fotokoláž / Redakcia

Niekoľko supermarketov v Moskovskej oblasti a päť nákupných stredísk v Moskve dostalo v pondelok bombové vyhrážky. Informuje o tom tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na zdroj z prostredia bezpečnostných služieb.

Anonym zatelefonoval do všetkých prevádzok siete predajní Piaťoročka v Moskovskej oblasti a piatich nákupných centier v Moskve, že sa v ich priestoroch nachádza bomba,“ uviedol daný zdroj.

Skoršie správy hovorili o tom, že bombové vyhrážky dostalo približne 600 supermarketov v Moskovskej oblasti. V samotnom hlavnom meste Ruska dostalo podobné odkazy 15 okresných súdov, Chrám Krista Spasiteľa a päť železničných staníc.

Hrozba bombových útokov v Moskve! Päť staníc metra je prehľadávaných pyrotechnikmi

Vlna bombových vyhrážok sa začala v Moskve, Petrohrade a iných regiónoch koncom novembra. Neznámi páchatelia opakovane telefonicky oznamujú bombové hrozby do rozličných zariadení – súdov, škôl, nemocníc, letísk či železničných staníc. Odvtedy podstúpilo viac než 5000 zariadení bezpečnostnú prehliadku a takmer 500.000 ľudí bolo evakuovaných.

Ruská polícia začala v pondelok v tejto súvislosti prehľadávať päť moskovských železničných staníc – Kurskú, Jaroslavľskú, Kazanskú, Leningradskú a Kyjevskú. Všetky doterajšie bombové vyhrážky sa ukázali ako falošné.

Šéf NATO Stoltenberg vyjadril ochotu stretnúť sa s Putinom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info