fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Jankovská môže prísť úplne o miesto sudkyne

Na snímke predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková počas zasadnutia súdnej rady / TASR

Monika Jankovská čelí ďalšiemu disciplinárnemu návrhu. Podala ho predsedníčka súdnej rady Lenka Praženková. Za to, že Jankovská klamala o svojich kontaktoch s Kočnerom, navrhuje pre bývalú štátnu tajomníčku najprísnejší trest – odvolanie z funkcie sudkyne. Informuje o tom Denník N.

Len deň pre Vianocami podala predsedníčka súdnej rady Praženková na Jankovskú ďalší návrh na disciplinárne konanie. Podľa nej má ísť o ďalšiu poistku, aby sa bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti nevrátila do sudcovského talára. Lenka Praženková žiada, aby jej úplne pozastavili výkon funkcie sudkyne.

Praženková disciplinárny návrh na Moniku Jankovskú dopísala takmer po mesiaci. Urobila tak s odporúčaním celej súdnej rady, ktorá sa k Jankovskej vyjadrila už koncom novembra.

Monika Jankovská tak teraz čelí už v poradí druhému disciplinárnemu konaniu. Ten prvý, za klamstvo o dovolenke u vplyvného advokáta Radomíra Bžána, podal ešte v októbri minister spravodivosti Gábor Gál. V prípade klamstva o Bžánovi Jankovskej už pozastavili výkon funkcie sudkyne a momentálne teda nemôže súdiť. Toto nové disciplinárne konanie by ju však mohlo stáť miesto sudkyne už navždy.

Pavol Rusko nevydržal na súde ani 60 minút, len o štyri dni neskôr na večierku v prítomnosti modeliek rozdával úsmevy tri hodiny.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info