HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Je súd zodpovedný za vraždu detí v Győri?

Ilustračný obrázok / Fotobanka

Podľa správy predloženej vláde je súd zodpovedný za brutálnu rodinnú vraždu v meste Győr. Informuje o tom maďarský portál Origo.hu

Súd povolil prepustenie muža, ktorý bol odsúdený za brutálne napadnutie manželky, zatiaľ čo prokurátor a probačný úradník boli proti prepusteniu.

Sudca však rozhodol inak.

Podľa odborníkov je možné dospieť k záveru, že nedošlo k právnej prekážke prepustenia zadržiavaného Gábora H., ​​ale súd v Szombathelyi  v konečnom dôsledku povolil podmienečné prepustenie napriek skutočnosti, že povolenie na podmienečné prepustenie probačný úradník jednoznačne neodporúčal. Okrem toho nebol k súdu k dispozícii žiadny nový psychologický posudok pre prípad Gábora H. Starý, na základe ktorého súd rozhodol hovoril, že muž mal znížený stav vedomia.

Ako písali iné maďarské médiá, muž v Győri zabil svojho syna a nevlastnú dcéru a následne spáchal samovraždu. V byte bolo aj tretie dieťa, šesťročné dievča. 

Gábor H. bol prepustený na podmienku v septembri tohto roku, potom čo v roku 2016 zo žiarlivosti skoro na smrť dobil svoju manželku kladivom.

Na Kirgizsko-tadžickej hranici tečie krv, ľudia sa vzájomne kameňovali

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info