fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KAUZY SLOVENSKO

Predseda súdu Sádovský končí vo funkcii, dôvodom je aj Kočnerova threema

Potvrdzuje pre agentúru SITA hovorca krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Sádovský vo svojom stanovisku uvádza, že odchodom z funkcie preberá zodpovednosť za zlyhania viacerých súdov v Bratislave. O svojom rozhodnutí informoval aj ministra spravodlivosti Gábora Gála. Ľuboš Sádovský predsedal Krajskému súdu v Bratislave od roku 2012.

NAKA ešte koncom leta zaistila viacero mobilných telefónov v súvislosti s komunikáciou Mariana K. prostredníctvom aplikácie Threema. Po medializovaní prípadu odišli viacerí sudcovia.

Ministerstvo spravodlivosti objavilo nezrovnalosti v rozhodovaní o miliónovej zmenke

„Justícia musí dnes presvedčiť o svojej spôsobilosti poskytovať spravodlivosť pre všetkých, dôveryhodne, nezávisle a nestranne. Zlyhania jednotlivcov nemôžu znamenať automatické spochybňovanie justície ako celku, pretože drvivá väčšina sudcov vykonáva svoju funkciu s vysokým nasadením a v rámci zákonných medzí,“ dodal Sádovský.

Sádovský sa stal známym, keď boli medializované informácie o jeho vzťahu s advokátom Radomírom Bžánom, ktorý žiadal desiatky miliónov eur za to, že zastupoval Slovensko pri spore o vodné dielo Gabčíkovo.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info