HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Martin Daňo a Rudolf Vasky idú do vyšetrovacej väzby

Screenshoot videa / Rudolf Vasky a Martin Daňo

 Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I dnes vzal do väzby obvinených Martina D. a Rudolfa V. Dôvodom je obava, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti, povedal novinárom hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Proti rozhodnutiu podali obvinení sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Hovorca doplnil, že sťažnosť proti rozhodnutiu súdu podal aj prokurátor. Okresný súd totiž neakceptoval jeho návrh na väzbu pre Rudolfa V. aj z dôvodu hrozby úteku a pre Martina D. z dôvodu hrozby úteku a možnosti ovplyvňovania svedkov. Obvinených v prípade zastupujú rovnakí advokáti ako Mariana K. a Pavla R. v kauze falšovania zmeniek.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie voči youtuberom Martinovi D. a Rudolfovi V. za opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách. Polícia o tom informovala cez víkend s dodatkom, že v prípade ďalších dvoch čiastkových útokov tohto prečinu bolo voči obvinenému Martinovi D. vznesené obvinenie ako samostatnému páchateľovi a v prípade jedného skutku mu bolo vznesené obvinenie aj za prečin podnecovania.

Obvinení sa podľa vyšetrovateľa dopúšťali páchania takýchto skutkov verejne prostredníctvom počítačovej siete. „Následne vyšetrovateľ spojil na spoločné konanie k tejto trestnej veci aj niektoré ďalšie skutky obvineného M. D. Po piatkovom zadržaní oboch osôb a vykonaní potrebných procesných úkonov spracoval vyšetrovateľ podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby,“ uviedla v sobotu polícia.

Martin D. momentálne čelí aj obvineniu za daňový delikt, konkrétne neoprávnené vratky DPH. Rudolfa V. v lete neprávoplatne odsúdili na podmienečný trest za prečin násilia proti skupine obyvateľov a prečinu podnecovania. V roku 2015 totiž v rozhlasovom vysielaní hovoril o „roxorovej revolúcii“, pričom spomínal zoznam osôb, ktoré majú byť ubité. Proti verdiktu sa Rudolf V. odvolal.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info