HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kiššová končí v Demokratickej strane. Vylúčila svoj návrat do SaS

SITA

Poslankyňa Jana Kiššová ukončila svoje členstvo v Demokratickej strane (DS), v ktorej pôsobila vo funkcii podpredsedníčky. Ako informovala na svojej facebookovej stránke, svoje rozhodnutie prednostne zdôvodnila vedeniu strany. Zároveň poprela, že by sa vrátila do strany Sloboda a Solidarita (SaS), z ktorej odišla v polovici októbra po nezhodách s predsedom liberálov Richardom Sulíkom.

„K dnešnému dňu som ukončila členstvo v Demokratickej strane, o čom som prednostne informovala vedenie strany a toto rozhodnutie som samozrejme aj zdôvodnila. Veľmi pekne vám tu všetkým ďakujem za spoločné roky, za podporu, kritiku, postrehy a tipy, veľmi ste mi pomáhali.

Neodchádzam však do SaS, ako sa včera z niektorých vyjadrení Richarda Sulíka mohlo zdať a rozhodne nekandidujem za SaS preto, že by som sa niekde na polceste zastavila a kandidatúru nestihla. Sú to pre mňa mimoriadne vážne veci, ktoré sa neudejú preto, že sa stihnú alebo nezmaria preto, že sa nestihnú. K takému treba oveľa viac,“ priblížila Kiššová.

Potvrdila, že naďalej sa bude venovať politickej scéne, ekonomickým témam a bude poukazovať na chyby či skrivodlivosti, ktoré sú na občanoch páchané. „Ak budem vedieť vo verejnom živote nejak pomôcť, budem tak konať. A všetkým, ktorí to myslia s našou krajinou v politike dobre, prajem veľa úspechov,“ dodala bývalá podpredsedníčka DS.

Kiššová opustila spolu s ďalšími ôsmimi poslancami Národnej rady SR stranu SaS po nezhodách s jej predsedom Sulíkom. Deviati bývalí členovia Demokratického jadra SaS následne 17. októbra oznámili, že sa spájajú s Demokratickou stranou (DS). Konkrétne do DS okrem Kiššovej vstúpili Natália Blahová, Ľubomír Galko, Jozef Rajtár, Vladimír Sloboda, Radoslav Pavelka, Miroslav Ivan, Renáta Kaščáková a Jakub Nedoba. Kiššová bola zvolená za podpredsedníčku DS, pôvodne sa o nej uvažovalo ako o volebnom lídrovi strany.

Nakoniec sa však z osobných dôvodov rozhodla o túto funkciu neuchádzať a za volebného lídra Demokratickej strany bol zvolený Jozef Rajtár. Podľa posledného prieskumu agentúry Focus zo začiatku decembra by stranu volilo 0,2 percenta rozhodnutých voličov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info