HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Keby Greta Thunbergová prišla do Ríma, spadla by do výtlkov., tvrdí Salvini

Niekoľko tisíc demonštrantov sa zúčastnilo protestov Ligy Severu Mattea Salviniho v Ríme / SITA (AP)

Bývalý minister vnútra v Ríme ešte začiatkom decembra zorganizoval zhromaždenie s cieľom bojovať proti ľavicovému vedeniu mesta.

Matteo Salvini vyhlásil na zhromaždení, že tento mement možno považovať za základ pre opätovné získanie moci. Správu priniesol maďarský Magyar Hírlap.

Miesto konania bolo symbolické, pretože divadlo Italia, kde sa podujatie konalo, symbolizovalo plán strany čo najskôr viesť Taliansko. Večer sa zúčastnili aj predstavitelia hnutia Bratia Talianska (FdI) a Forza Italia. Zo stredopravicových strán má predošlá strana najvyššie zastúpenie v kapitálových inštitúciách.

Salvini sa vyjadril, že Rimania si zaslúžia bezpečnejšie, čistejšie a živšie mesto, ale súčasná starostka Virginia Raggi im to nedokáže zabezpečiť. Mimochodom, starostka zvíťazila vo voľbách v roku 2016 vo farbách protisystémovej strany Hnutie piatich hviezd (MS5).

„Vyhráme v Ríme  a budeme vo vláde.“ Sľuboval líder Ligy Severu na zhromaždení.

Podujatie sa zaoberalo aj bremenom rímskych občanov, zdĺhavou byrokraciou verejných inštitúcií, poklesom verejnej bezpečnosti, neprimeranosťou verejnej dopravy, celkovým nedostatkom likvidácie odpadu a nebezpečný  stavom verejných komunikácií.

Keď hovoríme o zúfalom stave mestských ciest, Salvini vtipne poznamenal, že ak by klimatická aktivistka Greta Thunbergová prišla do Ríma, hrozilo by jej potopenie sa do obrovských jám kvôli výtlkom na cestách.

Proti Salviniho Lige Severu protestovalo vo Florencii 40- tisíc ľudí.

Prečo svet nevie o „Anti-Grete“

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info