HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Erdogan menoval Trumpa a Putina medzi lídrami, ktorých obdivuje najviac

V. Putin, D. Trump a R.Erdogan / Fotokoláž

Erdogan mal však problém vybrať súčasného inšpiratívneho lídra z Európy.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok menoval amerického prezidenta Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina a a katarského šejka Hamáda as-Sáního medzi lídrami, ktorých obdivuje najviac. Erdogan v utorok odpovedal na otázky univerzitných študentov, mal však problém vybrať súčasného inšpiratívneho lídra z Európy. „Keď sa pozrieme na Európu, je tam skutočná kríza líderstva, líderské vákuum,“ povedal Erdogan. „Netrúfam si povedať, ten alebo onen líder ide príkladom v Európe,“ skonštatoval.

Trumpa, naopak, označil za otvoreného lídra, ktorý hovorí, čo si myslí. Putina rovnako opísal ako prezidenta „bez skrytej agendy“, ktorý je úprimný a otvorený smerom k Turecku. Katarského šejka zas vidí ako „mladého a dynamického lídra“, ktorý podporuje chudobné krajiny.

Za inšpiratívne osobnosti z minulosti označil proroka Mohameda a zakladateľa moderného Turecka Mustafu Kemala Atatürka. Bývalého nemeckého kancelára Gerharda Schrödera a talianskeho expremiéra Silvia Berlusconiho menoval ako bývalých európskych lídrov hodných obdivu.

Fínsky parlament vyslovil dôveru najmladšej premiérke na svete

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info