HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Strelec z ostravskej nemocnice spáchal samovraždu

zdroj: čtk

Útočník, ktorý ráno spustil paľbu vo Fakultnej nemocnici Ostrava a zabil šesť ľudí, spáchal samovraždu. Česká polícia na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter krátko po 10:30 informovala, že vypátrala auto, v ktorom útočník z miesta činu ušiel. Štyridsaťdvaročný muž sa strelil do hlavy a zomrel skôr, ako polícia zasiahla.

Podľa riaditeľa ostravskej fakultnej nemocnice Jiřího Havrlanta zomreli štyria muži a dve ženy. Päť ľudí zomrelo na mieste, jeden podľahol zraneniam pri operácii. Dve z troch zranených osôb sú vo vážnom stave.

Páchateľ zaútočil na traumatológii okolo 7:00. „Prišiel do čakárne a začal strieľať na ľudí, ktorí tam čakali pred ordináciou. Keď vystrieľal zásobník, pištoľ si nabil a strieľal znovu. Údajne sa chcel zastreliť aj on sám, ale keď chcel vystreliť proti sebe, mal už prázdny zásobník. Potom z miesta utiekol,“ opísali prípad svedkovia pre televíziu Nova.

Na mieste zasahujú aj hasiči a záchranári. Situáciu monitoroval aj vrtuľník. Minister vnútra Jan Hamáček potvrdil, že na miesto vyslali Útvar rýchleho nasadenia. Do Ostravy mieri aj premiér Andrej Babiš.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info