HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Čaputová dala do Prešova 5 tis. EUR. Na svoje dúhove osvetlenie 100 krát viac.

Ilustračná fotokoláž / Redakcia

Na dúhové osvetlenie prezidentského paláca išlo 570 tisíc eur. Na pomoc rodinám v Prešove poslala Čaputová 5 tisíc eur.

Pred pár týždňami, po dvoch mesiacoch prác, odhalili prerobenú fasádu a osvetlenie prezidentského paláca, ktoré stálo 570-tisíc eur. Informuje o tom denník SME. Po novom je osadené priamo na budove národnej kultúrnej pamiatky. Palác bude osvetlený zo všetkých strán vrátane strechy a počas štátnych sviatkov môže žiariť farbami slovenskej trikolóry.

Vianočnému osvetleniu, na prezidentskom paláci, ktoré od čias prezidenta Rudolfa Schustera v zime lemovalo obrysy budovy tak bude koniec. Podľa hovorcu prezidentky, jednou z predbežných úvah je, že počas štátnych sviatkov by mohol byť palác nasvietený vo farbách trikolóry. Na zdieľané fotografie na ktorých bol palác nasvietený dúhovými farbami reagoval, že išlo len o skúšku a takto palác osvetlený nebude. Osvetlenie za 570-tisíc eur dodala firma Bellatrix z Košíc.

Skutok sa stal! A cirkus politikov som čakal, reaguje policajný prezident

Prezidentská kancelária sa buchla po vrecku behom pár týždňov ešte raz. A to keď priložila pomocnú ruku na pomoc poškodeným po výbuchu plynu v obytnom dome v Prešove. Prezidentka podporila oficiálnu zbierku v Prešove 5-tisíc eurami a ponúkla ubytovanie postihnutým rodinám, ktoré by cez vianočné sviatky mohli bývať v prezidentskom zariadení v Tatranskej Javorine.

Rodinám pomôže aj Prešovský samosprávny kraj. Na pondelkové zastupiteľstvo majú prichystaných 50-tisíc eur, ktoré vlejú do nadácie na podporu rodiny a v krátkom čase na to bude zasadať správna rada, ktorá tieto finančné prostriedky rozdelí hlavne pre rodiny, ktoré sú postihnuté touto katastrofou.

Slovensko nie je sociálny štát

Mesto Prešov má už v pondelok dostať milión eur, o ktorom rozhodla vláda hlasovaním. Potvrdil to premiér Peter Pellegrini a vláda je pripravená túto sumu v prípade potreby navýšiť.

Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.

Číslo účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229
Variabilný symbol:  6122019

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info