HLAVNÝ DENNÍK
Poh¾ad na horiace vrchné poschodia dvanáspodlažnej bytovky na Mukaèevskej ulici v Prešove, kde dnes krátko pred 12:15 vybuchol plyn. Na mieste zasahujú hasièi z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoèe a Bardejova a tiež evakuaèný autobus HaZZ. Prešov, 6. december 2019. Foto: SITA/Viktor Zamborský
SLOVENSKO

Tragédiu v Prešove vyšetruje polícia ako trestný čin všeobecného ohrozenia

Prípad výbuchu plynu v prešovskom obytnom dome vyšetruje krajský vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Agentúru SITA o tom informoval vedúci Oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove Igor Pavlik.

Ako uvidela ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, záchranármi bolo celkovo ošetrených 39 osôb, z toho deväť transportovali do prešovskej nemocnice, kde je zriadené aj centrum pre psychologickú podporu.

Plyn podľa hasičov vybuchol v jednom z bytov v Prešove krátko pred 12:15. Nešťastie si doposiaľ vyžiadalo päť obetí a viac ako 40 zranených. Prešovská primátorka vyhlásila v meste mimoriadnu situáciu.

Na miesto tragédie prišli aj premiér Peter Pellegrini, ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD), ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská a minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info