HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pri tragickej udalosti v Prešove zasahovalo 83 profesionálnych a 26 dobrovoľných hasičov, likvidačné práce pokračujú

Poh¾ad na stále horiace vrchné poschodia dvanáspodlažnej bytovky na Mukaèevskej ulici v Prešove, kde dnes krátko pred 12:15 vybuchol plyn. Na mieste ešte zasahujú hasièi z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoèe a Bardejova a tiež evakuaèný autobus HaZZ. Prešov, 6. december 2019. Foto: SITA/Prezídium HaZZ

 Následky dnešného výbuchu plynu v Prešove riešilo 83 profesionálnych a 26 dobrovoľných hasičov, záchranná zdravotná služba, polícia, ozbrojené sily a mestská polícia. Ako informuje ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) na Facebooku, na mieste tragickej udalosti stále pokračujú likvidačné práce pomocou výškovej techniky.

„Na miestach určených na sústredenie obyvateľov postihnutých touto tragickou udalosťou pomáhajú aj psychológovia Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru a Ozbrojených síl. Likvidačné práce budú pokračovať do ranných hodín,“ uzavrela Saková.

Plyn podľa hasičov vybuchol v jednom z bytov v Prešove krátko pred 12:15. Nešťastie si doposiaľ vyžiadalo päť obetí a viac ako 40 zranených.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info