HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Minister Ján Richter zriaďuje v Prešove Centrum sústredeného sociálneho zabezpečenia

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter poèas jeho odvolávania v Národnej rade Slovenskej republiky (NR SR). Bratislava, 6. apríl 2017. Foto: SITA/Marko Erd

V súvislosti s mimoriadnou situáciou po výbuchu plynu v bytovke v Prešove rozhodol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter ihneď zriadiť v blízkosti nehody Centrum sústredeného sociálneho zabezpečenia.

Už v týchto chvíľach sú na mieste tragédie terénni sociálni pracovnici aj zamestnanci sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, ktorí sú pripravení v prípade potreby umiestniť deti do Centier pre deti a rodiny. K dispozícii budú na mieste aj psychológovia, zamestnanci Sociálnej poisťovne a úradu práce, ktorí budú operatívne riešiť situáciu obyvateľov poškodenej bytovky.

Vedením centra poveril minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter riaditeľa odboru krízového manažmentu a bezpečnosti MPSVR SR Jána Hudáka.

Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny vyjadruje rodinám obetí nešťastia úprimnú sústrasť a je pripravené im v týchto ťažkých chvíľach pomôcť.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info