HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Za Solidaritu kandiduje bývalý predseda Inakosti,partizán i aktivistka

TASR

Na kandidátnej listine strany SOLIDARITA – Hnutie pracujúcej chudoby sú zástupcovia robotníkov, malých i stredných podnikateľov, ale aj zamestnancov v rôznych profesiách.

V súvislosti s nedeľňajším (1.12.) podaním kandidátnej listiny do parlamentných volieb 2020 to uviedol riaditeľ Múzea Slovenského národného povstania Stanislav Mičev, ktorý je volebným lídrom strany.

„Na druhom mieste kandiduje Ján Gabonay, odborár a zástupca zamestnancov a na treťom aktivistka Jana Gidušková. Štvorkou na kandidátke je priamy účastník SNP Vladimír Strmeň,“ dodal Mičev.

V prvej desiatke je podľa jeho informácií tiež bývalý dlhoročný predseda Inakosti Július Kolenič, predseda Združenia malých podnikateľov Slovenska Jiří Horák, odborník na umelú inteligenciu, vysokoškolský učiteľ a zakladateľ robotika.sk Andrej Lúčny a tiež zástupca telesne postihnutých a družstevníkov František Čekel.

„Naša kandidátna listina je jasným signálom, že slušní ľavičiari stále existujú, verím, že sa nám podarí naplniť to, čo sme si predsavzali – dať ľuďom dôstojnosť,“ povedal Mičev.

Voľby do Národnej rady budú 29. februára 2020. Kampaň sa už začala. Čas na podanie kandidátnych listín vypršal 1. decembra o polnoci.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info