HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

VIDEO: Profesor zrazil študenta počas protestu na pakistanskej lekárskej fakulte

Ilustračné foto

Študent protestujúci na lekárskej fakulte Nowshera Medical College (NMC) bol údajne zrazený autom, ktoré patrilo miestnemu profesorovi. Vedenie školy tento incident zamietlo a obvinilo študentov z rušivého správania.

Tento týždeň sa na lekárskej fakulte NMC uskutočnil protest, na ktorom sa stretlo niekoľko stoviek študentov po tom, čo obvinili vedenie školy z toho, že ich „šikanovali“ vysokými pokutami a tvrdili, že vybrané peniaze boli ukradnuté z vysokoškolských pokladníc a boli spreneverené.

Vo štvrtok sa skupina demonštrujúcich študentov stretla na pozemku školy s profesorom Shahnawazom, ktorý je jeden z obvinených zo sprenevery peňazí. Študenti prehlásili, že profesor zrazil jedného študenta svojím autom počas demonštrácie.

Video z incidentu, ktoré bolo zverejnené na sociálnych médiách, ukazuje že auto bolo obklopené skupinou študentov, z ktorých jeden sedí na ceste pred vozidlom. Keď sa auto rozbehne tak študenti ustúpia, avšak jeden z nich to nestihol. Zranený študent menom Hassan tento incident prežil, aj keď podľa všetko si zlomil nohu.

Správa školy NMC poprela obvinenia študentov a uviedla, že boli jednoducho nespokojní s vysokoškolskou disciplínou.

Rusi otestovali hyperzvukovú raketu „Kindžal“ prvýkrát v Arktíde

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info