HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Rusi otestovali hyperzvukovú raketu „Kindžal“ prvýkrát v Arktíde

Fotokoláž

Hypersonická (nadtvuková) raketa „Kindžal“. bola vypustená na pozemný cieľ umiestnený na polygóne Pemboj

V polovici novembra stíhačka MiG-31K prvýkrát odpálila hyperzvukovú raketu Kindžal (dýka – prekl. red.) v ruskej Arktíde na polygóne Pemboj, severovýchodne od mesta Vorkuta na ruskom Ďalekom východe. Informáciu priniesla agentúra TASS, odvolávajúc sa na dva zdroje pochádzajúce z vojensko-priemyselného komplexu.

Testy sa uskutočnili v polovici novembra. Raketa bola odpálená na pozemný cieľ, ktorý sa nachádzal na polygóne Pemboj zo stíhačky MiG-31K, ktorá vzlietla z vojenského letiska v Olenegorsku„, uviedol jeden zo zdrojov agentúry.

Ďalší zdroj rovnako potvrdil testovanie raketového systému Kindžal, pričom uviedol, že „rýchlosť rakety dosiahla požadovaných 10 Machov“.

Ruské vzdušné a kozmické sily sa telefonicky k týmto informáciám nevyjadrili. Agentúra TASS zaslala žiadosť o poskytnutie informácií komunikačnému oddeleniu ministerstva obrany, ktoré do týchto chvíľ ešte neodpovedalo.

Pred stretnutím s Pompeom si Putin skontroloval MiG-31 s hypersonickou raketou Kindžal (VIDEO)

„Kindžal“ je najnovší ruský raketový systém, ktorý pozostáva zo stíhačky MiG-31K a hypersonickej strely Kh-47M2. Podľa informácií z médií je raketa Kindžal leteckou verziou balistickej rakety operatívno-taktického raketového komplexu Iskander. V súčasnosti je jedna letka MiG-31K s hyperzvukovými raketami v Južnom vojenskom okruhu v skúšobnej prevádzke a bojovej pohotovosti.

Ruský prezident Vladimír Putin predstavil prvýkrát komplex Kinžal počas svojho posolstva k poslancom Federálneho zhromaždenia v marci 2018. Vtedy zverejnili aj videozáznam, ktorý demonštroval testovanie nadzvukových rakiet.

Ruský vojenský potenciál v 21. storočí budú definovať „Laserové zbrane“ (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info