fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Mečiar nekandiduje! Pohádal sa

Vladimír Mečiar / SITA

Mečiar po hádke nakoniec nebude v parlamentných voľbách kandidovať. Správu priniesol portál webnoviny.sk.

Bývalý viacnásobný premiér a predseda Hnutia za demokratické Slovensko Vladimír Mečiar v nadchádzajúcich parlamentných voľbách kandidovať nebude.

Jeho návrat do politiky bol zahlásený koncom októbra a do volieb mal ísť na kandidátke Slovenskej ligy. Za ňou stojí aj jeho bývalý dlhoročný spolupracovník a predseda poslaneckého klubu HZDS Tibor Cabaj.

Kandidátka sa mala podať v piatok (29.11.2019)

Zdroj oboznámený so situáciou informoval portál webnoviny.sk, že kandidátku mala strana podávať v piatok popoludní. V poslednej chvíli ale údajne Mečiar oznámil, že kandidovať nebude. Malo sa tak stať pre nezhody v samotnej strane, ktoré sa strhli pri spôsobe kandidatúry vo voľbách.

Prečo je Kotleba populárny medzi mladými? Môže za to aj Fico a pocit, že demokracia nefunguje

Mečiarove rozhodnutie bude mať pravdepodobne za následok, že Slovenská liga sa prakticky rozpadne. Viacerí jej členovia z celého Slovenska sa po takomto vývoji udalostí rozhodli Ligu opustiť.

Vláda s problémami

Vladimír Mečiar bol v 90. rokoch tri krát predsedom vlády SR. Stál pri vzniku Slovenskej republiky v roku 1993. Svojou politikou však spôsobil problémy pri európskej integrácii Slovenska, za čo si vyslúžil niekoľko demaršov medzinárodného spoločenstva.

Posledný krát bol ako predseda HZDS koaličným partnerom Ficovej vlády v rokoch 2006-2010. Predsedom HZDS bol od jeho založenia v roku 1991 až do roku 2013. Dva krát neúspešne kandidoval na funkciu prezidenta SR.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info