HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Talianska polícia pri zásahu zadržala zbrane a výbušniny, pričom zatkla aj 19 organizátorov „novej nacistickej strany“ (FOTO)

Polizia di Stato Handout

Policajné razie v Taliansku odhalili údajnú snahu ultranacionalistických militantov o vytvorenie modernej nacistickej strany, pričom polícia zatkla viac než tucet organizátorov a zadržala strelné zbrane, výbušniny a nacistické pamätníky.

Aktivisti sa snažili vytvoriť „pro-nacistickú, xenofóbnu a antisemitskú skupinu“, ktorú by nazvali „Talianska strana socialistických pracovníkov“, informujú o tom prokurátori so sídlom na Sicílii, ktorí viedli dvojročné vyšetrovanie, s kódovým označením „Black Shadows“. Vyšetrovanie prebiehalo v 16 mestách na Sicílii a v Taliansku.

Polizia di Stato Handout

Zbrane zadržané pri nájazdoch zahŕňali vojenské a poľovnícke pušky, pištole, nože a dokonca aj luk. Polícia bližšie nešpecifikovala typ výbušnín.

Polizia di Stato Handout

Medzi 19 podozrivými vzatými do väzby bola tiež 26-ročná sicílska žena. Údajne hovorila na pravicovej konferencii v Portugalsku v auguste minulého roka o tom, ako zjednotiť „hnutia nacionálnych socialistov“ v celej Európe, a raz vyhrala online súťaž krásy „Miss Hitler“.

Okrem arzenálu zbraní pri prehliadkach domov podozrivých, polícia našla aj politické letáky, ktoré odsudzujú ľavicových poslancov, vrátane Emanuelea Fiana – významnú osobnosť talianskej židovskej komunity a syna preživšieho z holokaustu.

Dychberúce video ukazuje japonské a juhokórejské stíhacie lietadlá, ako sa stretli s ruskými bombardérmi počas hliadkovej misie v Ázii (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info