HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku blokujú vchod do veľkoskladov

Fotokoláž / Redakcia

Niekoľko desiatok ekologických aktivistov blokuje od štvrtka distribučný sklad firmy Amazon, ktorý sa nachádza v metropolitnej oblasti Paríža. Svojou akciou chcú  upozorniť na dôsledky nadmernej spotreby. Informovala o tom televízia BFM.

Blokáda skladu Amazonu v meste Brétigny-sur-Orge v departemente Essonne súvisí aj s dnešným dňom výrazných zliav – Black Friday -, ktorý sa považuje za začiatok predvianočnej nákupnej horúčky.

Podobné akcie sa vo štvrtok večer začali alebo sa v piatok konajú aj v okolí ďalších logistických centier a skladov vo Francúzsku.

Ako informovala televízia BFM, aktivisti vybudovali barikády z balíkov slamy a z vyradených práčok, umývačiek a chladničiek, aby takto zabránili prejazdu kamiónov prichádzajúcich po tovar do skladov a distribučných centier. Šlo o kamióny z Litvy, Nemecka či Belgicka.

Podobná akcia sa v noci na piatok konala aj pred sídlom Amazonu v Clichy v departemente Hauts-de-Seine v regióne Île-de-France, kde sa jeden z aktivistov vyjadril, že „nastal čas skoncovať so svetom obchodu, ktorý nás vedie do ekologickej a sociálnej katastrofy a ohrozuje demokraciu“.

Francúzski aktivisti bojujúci proti zmene klímy sa domnievajú, že návrh zákona o cirkulárnej ekonomike, ktorý už prešiel jedným hlasovaním v hornej komore parlamentu – Senáte -, nie je dostatočnou reakciou na stúpajúcu nadmernú spotrebu a nadmernú výrobu.

Dychberúce video ukazuje japonské a juhokórejské stíhacie lietadlá, ako sa stretli s ruskými bombardérmi počas hliadkovej misie v Ázii (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info