HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Tragédia vo vzduchu: Pilot zomrel priamo počas letu

Foto: Ilustračné, Zdroj: pixabay.com

Dopravné lietadlo ruskej spoločnosti Aeroflot núdzovo pristálo na letisku v meste Rostov na Done po tom, ako sa druhému pilotovi zhoršil zdravotný stav a následne zomrel, píše agentúra MTI.

Dopravné lietadlo smerovalo z hlavného mesta Moskva do mesta Anapa na pobreží Čierneho mora na juhozápade Ruska. Stroj ruskej spoločnosti Aeroflot núdzovo pristál na letisku v meste Rostov na Done po tom, ako sa druhému pilotovi zhoršil zdravotný stav.

Hrdinský pilot z kukurice sa už cestujúcim radšej nepredstavuje

„Letuška bežala cez celé lietadlo a pýtala sa, či je v lietadle nejaký doktor. Povedala, že niekomu z posádky je zle.“ Dodáva, že pár minút potom im oznámili, že budú núdzovo pristávať. Tvrdí jedna z očitých svedkov podľa portálu  Daily Star.

Podľa zdrojov z prostredia záchranných zložiek, 49- ročný muž dôsledku infarktu zomrel počas pristávania. Spoločnosť Aeroflot sa vyjadrila, že pilota sa  lekárom nepodarilo zachrániť.

Po nútenom pristátí v ranných  hodinách, nakoniec dopravné lietadlo pokračovalo let do mesta Anapa pri Čiernom mori. Ruská vyšetrovacia komisia (SC) začala vyšetrovanie prípadu.

Američania vybavili Afgancom štúdium na košickej leteckej fakulte – Tá ich prepustila, lebo nemali maturitu!

„Nikto z pasažierov ani členov posádky neutrpel počas letu zranenia.“ Uvádzajú oficiálne zdroje. Po pristáti museli 49 ročného pilota prehlásiť za mŕtveho, aj napriek snahe lekárov.

Hovorca leteckej spoločnosti sa k situácii vyjadril: „Bohužiaľ nebolo možné ho zachrániť. Zomrel v ambulancii. Prajeme úprimnú sústrasť rodine a priateľom.“ Miestne médiá o incidente ihneď informovali, hovoria, že pravdepodobne šlo o infarkt alebo trombózu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info