Smer povedie do volieb Pellegrini, nasleduje Fico a Saková
27 | 11 | 2019 I TASR

Vládny Smer-SD povedie do budúcoročných parlamentných volieb premiér Peter Pellegrini. Predseda strany Robert Fico bude na kandidačnej listine dvojka, tretia je ministerka vnútra Denisa Saková. Oznámil to Fico na tlačovej konferencii po tom, ako predsedníctvo kandidačnú listinu odobrilo.


"Peter, držím ti palce, ty budeš držať mne, budeme si navzájom chrániť chrbát, inak to nepôjde," povedal Fico, podľa ktorého je medzi ním a premiérom súzvuk. "Chceme ísť do víťazného konca," doplnil Fico, ktorý sa chce v kampani venovať mobilizácii štruktúr.

Na štvrtom mieste je vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši, piaty poslanec Juraj Blanár. Nasleduje minister hospodárstva Peter Žiga, minister financií Ladislav Kamenický, poslanci Jaroslav Baška a Erik Tomáš. Prvú desiatku uzatvára vedúci úradu vlády Matúš Šutaj Eštok.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020. Právo voliť má plnoletý občan SR. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra 2019.