HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Ako dopadlo vyšetrovanie Trubana. Skutok sa nestal?

Fotokoláž / Redakcia

V prípade Trubanových drogových videí je rozhodnuté: Ako dopadlo vyšetrovanie šéfa PS/Spolu?

Šéf Progresívneho Slovenska si na prednáškach s mládežou pomáhal aj rečami o drogách, kvôli čomu ho preverovala polícia. Truban bol vo veci dokonca vypovedať. Vyšetrovateľ nakoniec na videách, kde sa Truban lúči slovami „užívajte si drogy“ nič trestné nenašiel a vec odmietol, píše dnešný Nový čas.

Šéf Progresívcov prednášal študentom a otvorene hovoril o používaní omamných a návykových látok. „Ja som hľadal, či neexistuje už nejaký taký spôsob hackovania, ktorý náš mozog ohlupuje a zároveň je účinný a či sa z neho nedá poučiť. A vďaka mojej dlhodobej práci a skúsenostiam som na to prišiel. Existuje. Áno, sú to drogy,“ odznelo z Trubanových úst v roku 2012 na konferencii Manager Expo. 

Poslancovi Ficovi sa skladáme na ochranku takmer rok a pol – Koho sa bojí ex-premiér?

Nitrianska polícia tieto vyhlásenia vyšetrovala ako podozrenie zo šírenia toxikománie, čo sa napokon nepotvrdilo.„Vo Vami označenej trestnej veci došlo zo strany vyšetrovateľa Krajského riaditeľstva PZ v Nitre k vydaniu uznesenia o odmietnutí veci podľa § 197 ods. 1 písm. d) Trestného poriadku zo dňa 18.10.2019,“ uviedol zástupca hovorcu nitrianskej krajskej prokuratúry Michal Senický.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info