HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Turecké úrady nariadili zatknutie 168 osôb pre údajné napojenie na duchovného Gülena

Recep Tayyip Erdogan / SITA (AP)

Turecké úrady nariadili v utorok zatknutie 168 ľudí vrátane príslušníkov armády pre podozrenie z napojenia na sieť, o ktorej Ankara tvrdí, že zorganizovala v roku 2016 pokus o prevrat. Informovala o tom agentúra Reuters.

Úrad istanbulského prokurátora uviedol, že nariadil zatknutie dvoch civilistov a 52 príslušníkov armády vrátane dvoch plukovníkov vo výslužbe, jedného podplukovníka a dvoch bývalých majorov, ktorých už vylúčili z armády. Viac ako polovicu z nich zatkli do utorkových ranných hodín. Zatýkanie ďalších osôb nariadili aj prokuratúry v Ankare a v provincii Konya.

Proti ruské sankcie založené na príbehu podvodníka? Spravodajský portál Spiegel zistil, že Magnitského príbeh, s ktorým prišiel Browder, je plný klamstiev

V Turecku dochádza od pokusu o prevrat pravidelne k zatýkaniu v rámci rozsiahleho zásahu tamojšej vlády proti hnutiu moslimského duchovného Fethullaha Gülena, ktorý žije v USA.

Zadržaných bolo doposiaľ približne 77.000 ľudí a približne 150. 000 ďalších vrátane učiteľov, sudcov, prokurátorov a vojenských či policajných dôstojníkov prišlo o zamestnanie. Gülen účasť na pokuse o prevrat odmieta.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info