HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

TRAGÉDIA: V maďarských kúpeľoch sa utopilo 3-ročné dievčatko, pretože mu nik nepomohol!

Zdroj: tv2most

Otrasný prípad sa nedávno odohral v susednom Maďarsku. V kúpeľoch sa utopilo dievčatko, pretože mu vyše poldruha minúty nemal kto pomôcť. Incident sa odohral v bazénoch kúpeľov Sárvár, píše maďarský portál Blikk.

Podľa videozáznamu dieťa bojovalo o život takmer jeden a pol minúty, aby zostalo nad hladinou, ale nakoniec sa vysilené potopilo. V jej blízkosti bolo niekoľko dospelých, ale nikto jej nepomohol, čo by mohlo byť spôsobené tým, že nemala silu volať o pomoc.

India: 2 ročný chlapec, ktorý uviazol v studni napokon prehral svoj boj o život

Blikk ďalej píše, že polícia chce vypočuť muža, ktorý podľa videozáznamu boj dieťaťa o život dlšiu chvíľu sledoval, ale pre jeho záchranu nič neurobil.Tesne pred tragédiou dieťa z neznámych dôvodov zmizlo rodičom z dohľadu. Nakoniec matka dievčatka s pomocou plavčíka našla v bazéne nehybné telo.

Ihneď vytiahli dievčatko z bazéna, pričom plavčík začal dieťa resuscitovať. So svojimi kolegami vyskúšali všetko, čo bolo v ich silách. Žiaľ, neúspešne. Na pomoc privolali sanitku a nakoniec dieťa vzal záchranný vrtuľník.

„Nikdy nezabudnem na tvár rodičov, keď sledovali nadľudský boj o život ich dieťaťa,“ opísal tragédiu očitý svedok. V nemocnici dievčatku už nemohli pomôcť. Tri minúty, ktoré strávilo pod vodou, boli osudné.

Tibor Vajtko, manažér kúpeľného zariadenia, sa vyjadril, že z ich strany bolo všetko vykonané profesionálnym spôsobom a v súlade s pravidlami. Plavčíci urobili správnu vec a skutočne sa snažili zachrániť život dievčatka.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info