HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Orbán si zastal čisto maďarské strany aj na Slovensku

Zdroj: Reuters/Bernadett Szabo

Je dôležité vysvetliť  našim susedom, že národné a hospodárske posilnenie Maďarska nie je hrozbou, ale príležitosťou aj pre nich – uviedol predseda vlády na  XVIII. plenárnom  zasadnutí. Informuje maďarská tlačová agentúra MTI.

Premiér Viktor Orbán v piatok ráno na XVIII. plenárnom zasadnutí Stálej maďarskej konferencie (MÁÉRT)  hovoril o nutnosti existencie maďarských etnických strán, o hospodárskom rozvoji maďarských obývaných oblastí Karpatskej kotliny a o ochrane identity maďarských komunít- uviedol Bertalan Havasi, zástupca štátneho tajomníka tlačového úradu predsedu vlády pre MTI.

Orbán prejavil na Devíne veľkú úctu Slovákom: Strednú Európu vraj čakajú ťažké časy!

Predseda vlády vo svojom úvodnom prejave uviedol, že po rokoch debaty a experimentovania sa teraz dokázalo, že nie zmiešané strany, ale čisto maďarské etnické strany môžu primerane zastupovať záujmy maďarských komunít v susedných krajinách.

Viktor Orbán preto v mene vlády materskej krajiny poskytuje ďalšiu podporu organizáciám, ktoré sa zúčastňujú na schôdzi MÁÉRT. Orbán zdôraznil, že okrem politickej spolupráce, čoraz väčšiu pozornosť venujú programom hospodárskeho rozvoja, ktoré sú prospešné pre Maďarsko a zároveň aj pre susedné štáty.

„Modlíme sa za pozostalé rodiny“ – Viktor Orbán vyjadril Slovensku sústrasť v súvislosti s nehodou autobusu

Predseda vlády zdôraznil, že je dôležité vysvetliť svojim susedom, že národné a hospodárske posilnenie Maďarska nie je hrozbou, ale naopak, príležitosťou pre nich, a tento vývoj oceňuje význam strednej Európy v EÚ.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info