HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na stanici v Prievidzi zadržali dvoch mužov z Maroka, vyhostia ich

TASR

Policajti zadržali v pondelok (18. 11.) podvečer na železničnej stanici v Prievidzi dvojicu mužov z Maroka. Utečencov administratívne vyhostia zo Slovenska a zabezpečia ich návrat do krajiny pôvodu. TASR o tom v stredu informoval Michal Slivka z Prezídia Policajného zboru.

Dvojicu osôb spozorovala hliadka železničnej polície v čakárni na stanici. S hliadkou začali komunikovať v anglickom jazyku. Uviedli, že sú utečenci bez cestovných dokladov a pochádzajú z Maroka. Cudzinecká polícia ich prevzala na ďalšie úkony.

„Podľa ich tvrdenia vycestovali letecky z Maroka do Turecka. Odtiaľ vlakmi a autobusmi do Grécka. Potom sa cez Albánsko, Kosovo, Srbsko a Maďarsko dostali na územie Slovenskej republiky. Následne sa chceli dostať vlakom z Nových Zámkov do Rakúska a tam požiadať o azyl,“ priblížil Slivka. Muži však podľa neho nasadli na nesprávny vlak a ocitli sa v Prievidzi.

„Cudzinci budú administratívne vyhostení z územia Slovenska. Následne budú zaistení a umiestnení do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce s cieľom zabezpečenia ich vycestovania do krajiny pôvodu,“ dodal Slivka.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info