HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Nemeckú stanicu v Bonne uzavreli kvôli potýčke sympatizantov pravice a ľavice

youtube

Hlavná vlaková stanica v nemeckom meste Bonn bola v sobotu večer dočasne uzavretá kvôli násilnej potýčke medzi sympatizantmi dvoch opačných politických táborov. Informovala o tom agentúra DPA.

Miestna polícia uviedla, že k stretu medzi „pravicovými a ľavicovými skupinami“ na stanici došlo po demonštrácii pravicových extrémistov, ktorá sa konala v neďalekom meste Remagen.

Situácia si vyžiadala prítomnosť značného počtu príslušníkov polície na stanici. Polícia hovorí o „turbulentných scénach“, účastníci ktorých „padali na vlakové koľaje“. Stanica bola preto na krátky čas uzatvorená. Podľa počiatočných informácií nebol nikto zranený. Polícia v tejto súvislosti vedie vyšetrovanie okrem iného aj vo veci závažného porušenia verejného poriadku.

Krátko po 18 hod. večer prišiel na stanicu v Bonne regionálny vlak vezúci niekoľko účastníkov demonštrácie. Asi 20 ľudí, o ktorých sa  polícia domnieva, že boli z pravicového tábora a 100 ľudí z ľavicového tábora potom na seba vzájomne zaútočilo.

Na demonštrácii v Remagene v štáte Porýnie-Falcko sa podľa polície zúčastnilo asi 130 ľudí, zatiaľ čo počet účastníkov protidemonštrácie sa vyšplhal na 800 až 900.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info