HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

India spustila test jadrovej balistickej rakety (VIDEO)

wikipedia

India úspešne otestovala spustenie jadrovej balistickej rakety stredného doletu Agni-II. Prvýkrát sa jeho test uskutočnil v noci, no aj napriek tomu ho stále stihli zachytiť svedkovia na videu.

Najnovšia skúška hlavnej strategickej jadrovej zbrane Indie sa uskutočnila v sobotu od začatia komplexného štvrtého testovania Integrated Test Range na ostrove Abdul Kalam, informujú o tom miestne spravodajské správy a zároveň svojim divákom ukázali video, ako jadrová balistická raketa svieti na nočnej oblohe.

Agni-II je 21 metrov dlhá dvojstupňová balistická raketa s doletom až 3 500 kilometrov, ktorá dokáže uniesť nálož až do 1 000 kg. Bola vyvinutá organizáciou Defence Research and Development Organisation a je vyrábaná na domácom trhu.

Indický minister obrany uprostred zvyšujúceho sa napätia s Pakistanom nedávno upozornil, že zatiaľ Naí Dillí pozorne sleduje politiku v súvislosti s jadrovými zbraňami, „ale ako to bude pokračovať záleží na okolnostiach“. India a Pakistan majú značné jadrové zbrane a k by vypukla vojna, mohli by sa navzájom zničiť.

Palestínsky novinár stratil oko po tom, ako ho zasiahol izraelský gumený projektil na proteste pri Jordáne (VIDEO+FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info