fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Polícia našla u spolujazdca v aute drogy, hrozí mu väzenie na tri až desať rokov

Foto: SITA/KR PZ Prešov

Trest odňatia na tri až desať rokov hrozí 24-ročnému mužovi z Bánoviec nad Bebravou, u ktorého našla polícia počas jazdy v aute v Pochabanoch (okres Bánovce nad Bebravou) drogy. Muž z okresu Bánovce nad Bebravou už čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti, informovala vo štvrtok TASR Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Vodiča Fiatu, kde sedel i obvinený, zastavili a skontrolovali policajti v Pochabanoch po tom, ako náhle znížil rýchlosť jazdy a správal sa podozrivo. „Správanie spolujazdca bolo veľmi zvláštne a nervózne. Muž ruku neustále schovával vo vrecku. Policajti na základe miestnej a osobnej znalosti vedeli, že mladík je užívateľom drog. Priznal sa, že má u seba marihuanu a policajtom taktiež vydal aj zatavenú striekačku s obsahom kryštalickej látky,“ uviedla Antalová.

Policajti podľa nej následne v zmysle zákona vydané veci zaistili a zaslali na expertízne skúmanie, pričom to preukázalo, že obvinený mal v čase bežnej cestnej kontroly u seba marihuanu a metamfetamín, z množstva ktorého by sa dalo vyrobiť minimálne 12 bežných dávok drogy. „Mladík okrem toho, že je užívateľom drog, tieto aj predával v okolí Bánoviec nad Bebravou,“ doplnila.

Vyšetrovateľ obvinil 24-ročného muža zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného, ktoré potvrdil sudca Okresného súdu v Bánovciach nad Bebravou.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info