fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

OĽaNO organizuje na Námestí SNP podujatie Verejnosť za spravodlivosť

tasr

Členovia hnutia OĽaNO organizujú počas víkendu (16. – 17. 11.) na bratislavskom Námestí SNP podujatie Verejnosť za spravodlivosť pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie. Ako vo štvrtok počas tlačovej konferencie informoval predseda hnutia Igor Matovič, OĽaNO na podujatie pozvalo aj zástupcov všetkých demokratických opozičných strán, pričom väčšina z nich už potvrdila aj svoju účasť.

„Na námestí sa prerába a aj to je symbolický obraz toho, že čosi tu neskončilo. Celé toto miesto v Bratislave nám pripomína okamihy, keď sme verili, že o 30 rokov budeme oveľa ďalej. Napríklad otázka spravodlivosti sa nepohla z miesta,“ poznamenal poslanec NR SR Ján Budaj (OĽaNO).

Matovič uviedol, že počas víkendu vystúpia tribúni revolúcie, ale aj zástupcovia demokratickej opozície. „Verím, že budeme všetci vedľa seba stáť. Bude to dôstojná spomienka na 30. výročie Novembra,“ povedal líder hnutia. Ako doplnil, účasť potvrdili napríklad Andrej Kiska (Za ľudí) a Richard Sulík (SaS). Zároveň dodal, že revolúcia sa ešte neskončila, revolúcia trvá.

Súčasťou podujatia bude aj koncert skupiny Tublatanka. Sobotný program bude od 14.00 h zameraný predovšetkým pre rodiny s deťmi. Pripravená je podľa Matoviča ukážka autentickej dobovej techniky verejnej bezpečnosti.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info