HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Rusko a Čína plánujú vytvoriť spoločný podnik na výstavbu metier po celom svete

Facebook

Ruská strojárska spoločnosť Mosinzhproekt a Čínska železničná stavebná spoločnosť (CRCC) plánujú založiť spoločný podnik na výstavbu metier po celom svete, uviedol námestník primátora Moskvy Marat Khusnullin.

Primátor tiež uviedol, že s čínskymi partnermi už bolo uzavretých niekoľko dohôd, najmä o realizácii spoločného projektu o prestupných uzloch a výmene informačných technológií.

„Získali sme odborné znalosti a po roku 2021 až 2022, keď budú dokončené hlavné metrá u nás, môžeme začať stavať aj v iných krajinách,“ uviedol Khusnullin a dodal, že predbežná dohoda s čínskou stranou už bola podpísaná.

Facebook

Od augusta 2017 CRCC stavia v Moskve tri stanice s dĺžkou 4,6 km, ktoré budú dokončené do konca roku 2020. Vo februári získal CRCC ďalšiu zmluvu na výstavbu metra a očakáva sa, že začne s výstavbou budúci mesiac.

Facebook

Moskovské metro je jedným z najrušnejších na svete a je známe svojou efektívnosťou a eleganciou. Je zdobené freskami, mramorovými stĺpmi a ozdobnými lustrami. Je to jedno z najčistejších miest s viac ako deviatimi miliónmi cestujúcimi každý deň.

Facebook

Pentagon chce „naprogramovať baktérie“ aby slúžili ako detektor bômb

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info