HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Leo DiCaprio oslavuje 45: Tajomstvo najslávnejšej role… aj tej, o ktorú ho pripravili!

tasr

Významné životné jubileum dnes oslavuje oscarový herec Leonardo DiCaprio, ktorého najslávnejšou rolou je dodnes tá z kasového trháku Titanic. DiCaprio o ňu pritom takmer prišiel, podobne ako ho predtým pripravili o úlohu v jednom legendárnom seriáli.

11.11. je krásny dátum narodenia, ktorým sa v občianke môže pýšiť dnes už 45-ročný hollywoodsky herec Leonardo DiCaprio. Po štyridsiatke sa konečne dočkal Oscara za snímku Revenant Zmŕtvychvstanie, jeho najslávnejšou rolou ale zostáva Jack v Titanicu. Postava, ktorú Leo pôvodne hrať nechcel. Presvedčiť ho musel filmový kolega Paul Rudd, ktorého otec bol na túto katastrofu expertom.

Obaja herci sa spolu objavili v snímke Romeo a Júlia. Po konci natáčania išli všetci do baru. „Išiel som tam s Leom, ktorý mi povedal:, Práve som dostal ponuku na tento film, a to je veľký film. ‚On pritom do tej doby hral v nezávislých filmoch,“ cituje Rudda server cinemablend.com.

Michael Schumacher: Jeho žena Corinna prehovorila!

„Hovoril mi: „Je to štúdiový film, Titanic.“ Odvetil som, že „je to skvelé, že viem o Titanicu veľa, pretože môj otec o ňom hovorí stále.“ Tak sme si o tom rozprávali. „Neviem, či do toho mám ísť,“ zveril sa Leo. „Mal by si!“ Odvetil som, zaspomínal jeho kolega.

Úloha v Titanicu urobila z DiCapria svetovú hviezdu, ktorú z neho už skôr mohla urobiť rola v populárnom seriáli Pobrežná hliadka, o ktorú sa uchádzal. Jeden muž bol ale proti – David Hasselhoff, ktorého syna mal Leonardo hrať.

Banky sa postavili proti Ficovi. Nechcú štátu platiť viac

„Chceli sme do toho obsadiť DiCapria, ale Dávid tvrdil, že je príliš starý (bolo mu vtedy 15 rokov – pozn. Red.) Na to, aby mu hral syna. David si myslel, že by potom sám vyzeral staro. Vždy mal veľa obáv,“ prezradil scenárista Michael Berk. Dnes už Leonardo zrejme neľutuje, že o túto rolu prišiel.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info