HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Požiar v Austrálií zabil niekoľko ľudí, spálil viac než 100 domov a zničil prírodný habitát koál (VIDEO)

Ilustračné foto / Pixabay

Austrálsky štát Nový Južný Wales zasiahol obrovský požiar, ktorý zničil viac než sto domov, zabil dvoch ľudí a zničil väčšinu prírodného habitátu, v ktorom žili koaly.

V piatok sa požiare v Austrálií opäť zintenzívnili a zničili viac ako 100 domov v Novom Južnom Walese (NSW). Požiar mal za následok dvoch mŕtvych ľudí, viac ako tridsať zranených a sedem nezvestných.

Viac ako 70 požiarov v NSW stále horí, pričom 17 z nich bolo označených ako mimoriadne nebezpečenstvo, pretože silný vietor a suché počasie vytvára takmer ideálne podmienky na rýchle šírenie požiaru, informujú o tom miestni hasiči.

 

Satelitné snímky poskytujú pohlaď na oheň z vtáčej perspektívy, pričom vidno jeho postup z východu smerom k pobrežiu.

„Očakávam, že sa tieto požiare ešte zhoršia, pretože popoludňajšie vetry sa zvýšia, čím sa oheň rozšíri o niečo viac,“ uviedol miestny komisár Shane Fitzsimmons.

„Väčšina oblasti, kde sa predtým nachádzal prírodný habitát koál, je teraz spálená na popol,“ informovala o tom miestna spravodajkyňa Sue Ashtonová.

Ashtonová uviedla, že sa údaje po piatkových obnovených požiaroch neaktualizovali, pričom poznamenala, že približne dve tretiny prírodného habitátu koál boli už zničené, a dodala, že celkovo zahynulo približne 350 koál.

Oddané domáce zviera zachránilo batoľa pred pádom zo schodov (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info