HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Súdna rada zaujme stanovisko voči Mišíkovi na zasadnutí

TASR

Advokát a člen Súdnej rady SR Michal Mišík verejne odprezentuje na riadnom zasadnutí Súdnej rady (26. 11.) svoj postoj k zastupovaniu sudkyne Zuzany Maruniakovej. Súdna rada SR a predsedníčka Lenka Praženková následne zaujmú stanovisko. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

Predsedníčka Súdnej rady sa informáciu o Mišíkovi dozvedala minulý týždeň. Osobne sa s Mišíkom stretla v pondelok (4. 11.). Mišík podľa Müller podal Praženkovej osobné vysvetlenie a na základe stretnutia poslala e-mail všetkým členom Súdnej rady SR.

„Z vlastnej iniciatívy Mišíka bude daná situácia zaradená do programu ako jeden z bodov riadneho zasadnutia Súdnej rady, na ktorom verejne odprezentuje svoj postoj,“ povedala hovorkyňa.

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová si myslí, že ako člen Súdnej rady SR je Mišík pri zastupovaní Maruniakovej v konflikte záujmov. Požiadala preto Praženkovú, aby o skutočnostiach informovala členov Súdnej rady a zvážila prijatie potrebných opatrení.

Zuzana Maruniaková vydala rozsudok v spore o zmenky TV Markíza, kým boli ešte civilným sporom. Maruniaková dala za pravdu Marianovi K. bez toho, aby skúmala pravosť samotných zmeniek. Z komunikácie cez aplikáciu Threema má podľa zástupcov TV Markíza vyplývať, že Marian K. korumpoval viacero bratislavských sudcov, medzi nimi aj Maruniakovú.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info