fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

NAKA zasahovala na Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Vyšetruje korupciu

Ilustračný obrázok / Pixabay

NAKA zasahovala v utorok v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Správu priniesli tvnoviny.sk. Podľa nimi zverejnených informácií zaistili mobilné telefóny trom zamestnancom. Razia súvisí s vyšetrovaním korupcie.

 

 

Údajne si mal jeden zo zamestnancov agentúry mal smskovať o kšeftoch a úplatkoch s jedným zo žiadateľom o eurodotácie vo výške viac ako 170-tisíc eur na nákup lesnej techniky.

Glváč sa vzdáva funkcie podpredsedu Národnej rady

Zásah potrvrdila aj polícia: „Vzhľadom na to, že vo veci je v súčasnosti vedené trestné konanie a poskytnutie informácií by mohlo porušiť alebo ohroziť záujmy ním sledované, v tomto štádiu konania nie je možné poskytnúť žiadne informácie.V predmetnej veci sa vykonávajú všetky potrebné úkony k náležitému objasneniu skutkového stavu veci.“ uviedlapre portál tvnoviny.sk.

Pôdohospodárska platobná agentúra uviedla, že úzko spolupracuje s vyšetrovateľmi. „Zamestnanec je už mimo pracovnú činnosť. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné verejnosti poskytnúť bližšie informácie. V prípade ukončenia vyšetrovania budeme verejnosť bezodkladne informovať,“ uviedol Juraj Kožuch, generálny riaditeľ PPA.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info