fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Medializované informácie z Threemy kontroluje aj komora advokátov

tasr

Na medializované informácie o komunikácii v aplikácii Threema Mariana K. reaguje aj Slovenská advokátska komora (SAK). Agentúru SITA o tom informovala jej hovorkyňa Alexandra Donevová s tým, že komora vyhodnocuje viacero informácií.

V prepisoch komunikácie sa objavilo viacero advokátov, sudcov či prokurátorov. „Prepismi Threemy nedisponujeme, reagovať tak môžeme až na informácie zverejnené v médiách. Každú informáciu, ktorá sa týka advokáta, vyhodnocujeme a následne kancelária komory podáva Revíznej komisii SAK podnet na prešetrenie.

Komisia v súvislosti s medializovanými kauzami v tomto čase z našej iniciatívy prešetruje už viacero podnetov v súvislosti s medializovanými kauzami Mariana K. a prepisov jeho komunikácie cez aplikáciu Threema,“ uviedla Donevová.

Komora má podľa slov hovorkyne dostatočné mechanizmy na to, aby prípadné porušenia vedela potrestať. „Dohľad nad riadnym výkonom advokácie patrí k základným úlohám SAK. Konáme vo všetkých veciach možného porušenia advokátskych predpisov, o ktorých sa dozvieme. Máme prepracovaný a funkčný systém dohľadu nad dodržiavaním stavovských predpisov, vrátane etických pravidiel, ktorý dôsledne uplatňujeme aj v aktuálnej situácii,“ dodala hovorkyňa.

Marian K. čelí v súčasnosti obžalobe z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Okrem iného boli medializované prípady jeho komunikácie, cez ktorú údajne ovplyvňoval rozhodnutia súdov či prokuratúry.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info