fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Americké stíhacie lietadlo „nechtiac“ zhodilo výcvikovú bombu na japonskú dedinu

Ilustračné foto / Wikipedia

Americké jednomotorové stíhacie lietadlo F-16 „nechtiac“ vypustilo svoju výcvikovú bombu na zlom mieste pri misií v Japonsku.

Americká armáda potvrdila, že po odlete z leteckej základne Misawa v stredu večer stíhacie lietadlo F-16 prišlo o výcvikovú bombu nad dedinou v prefektúre Aomori.

„Stíhacie lietadlo F-16 počas výcviku v Misawe v stredu neskoro večer vypustilo zariadenie vzdialené 5 kilometrov od základne Draughon,“ napísal na Twitter zväz amerických síl v Japonsku (USFJ). „Príčina nehody je stále predmetom vyšetrovania a USFJ dnes ráno informovala [japonskú vládu] v súlade so všetkými dohodami.“

USFJ v ďalšom príspevku poznamenalo, že „nikto nebol zranení alebo poškodení“, a dodalo, že incident „zdôrazňuje význam tohto výcviku pri zaistení bezpečných operácií“.

Aj napriek skutočnosti, že Spojené štáty neboli vo vojne s Japonskom po viac ako pol storočia, Washington stále drží vojenský arzenál v tejto krajine kvôli „strategickým účelom“, pričom efektívne využíva malý ostrovný štát ako leteckú základňu. Americká prítomnosť vznikla so súhlasom Japonska v roku 1957 a teraz pozostáva z približne 54 000 vojakov.

Rusi a Egypťania uskutočnili unikátne vojenské cvičenie, pričom ich ciele boli americké a britské bezpilotné lietadlá (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info