fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V katastri obce Čáry sa zrazil vlak s osobným autom, zasahoval aj vrtuľník

Ilustračné foto - TASR

Viaceré záchranné zložky zasahovali v pondelok 4. novembra pri dopravnej nehode medzi osobným motorovým vozidlom a nákladným vlakom. TASR o tom informovala odborná inšpektorka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Júlia Kedrová.

Na železničnom priecestí v katastri obce Čáry v okrese Senica v dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniu jednej osoby. „Zasahujúci hasiči z Kútov vyslobodili zranenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia,“ uviedla Kedrová.

Zranenej osobe hasiči poskytli predlekársku prvú pomoc a asistovali pri jej transporte do vrtuľníka leteckej záchrannej služby. „Havarovaný automobil zabezpečili proti vzniku požiaru a odtiahli z koľajiska,“ doplnila krajská odborná inšpektorka.

Posádka leteckých záchranárov z Bratislavy si po pristátí vrtuľníka prevzala do svojej starostlivosti 46-ročného vodiča, ktorý utrpel vážne poranenie hrudníka a ďalších častí tela.

„Po stabilizovaní zdravotného stavu bol pacient preložený na palubu vrtuľníka, napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a s tzv. polytraumou letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre,“ uviedla vrtuľníková záchranná zdravotná služba na sociálnej sieti.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info