fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Americký vojenský konvoj bol pod paľbou tureckých ozbrojencov v Sýrii, prehlásilo ruské ministerstvo obrany

Fotokoláž / Redakcia

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že americké jednotky smerujúce k irackej hranici boli napadnuté v oblasti, ktorá je ovládaná tureckými militantmi v severnej Sýrii. 

Americký konvoj cestoval po diaľnici M4 – ktorá ide rovnobežne s oblasťou ovládanou Tureckom počas operácie proti kurdskej ofenzívy Mierová jar – keď bol napadnutý neďaleko mesta Tell Tamer, informovalo o tom ruské ministerstvo obrany v nedeľu.

„V rámci nekonfliktnej výmeny boli zo strany USA prijaté informácie, že 3. novembra bol prepustený konvoj amerických vojakov … z územia kontrolovaného pro-tureckou sýrskou národnou armádou,“ stojí vo vyhlásení ministerstva.

Pri incidente nebol nikto zranený.

Ohlásená výmena sa uskutočnila uprostred amerického vystúpenia zo severnej Sýrie, kde americké sily bojovali spolu s kurdskými milíciami proti islamskému štátu (IS, predtým ISIS). Stiahnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa bolo vážne kritizované.

Od oznámenia o odstúpení od zmluvy sa nie všetky sily USA v Sýrii zbalili a zamierili do Iraku, to bol zrejme prípad konvoja v nedeľu. Niektoré z nich boli nasadené inde v krajine na ochranu ropných polí.

„Mám rád ropu!“ Trump opätovne potvrdil svoje dravé úmysly v Sýrii

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info