fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

11 ročná africká školáčka vyslobodila kamarátku z čeľustí krokodíla!

Foto: Ilustračné, Zdroj: Flickr / pixabay.com

11-ročná Rebecca Munkombwe sa hrala so svojimi priateľmi na prítoku rieky Deca neďaleko mesta Hwange v Zimbabwe, keď začula, ako jej 9-ročná priateľka kričala z vody o pomoc. Dievča šiestej triedy sa bez premýšľania ponáhľala za svojou priateľkou, píše Business Insider.

Dievča pre zimbabwiansky Sunday News, uviedlo, že s priateľmi práve boli na ceste domov, keď začuli volanie o pomoc. Dievčatko menom Latoya z vody kričalo, že jej niečo zahryzlo do nohy a chce ju to vtiahnuť pod hladinu. Rebecca uviedla, že vzhľadom k tomu, že bola najstaršou z detí, jej povinnosťou bolo pomôcť priateľke.

VIDEO: Školáci odhalili upratovačku, ktorá im kradla peniaze

Keď Rebbecca skočila do vody a doplávala ku kamarátke, uvidela nohy a ramená svojej priateľky uväznené v čeľustiach veľkého krokodíla. Dievčatko rýchlo vyliezlo na chrbát zvieraťa a prstami ho pichla do očí. Krokodíl Latoyu pustil a obe dievčatá vzápätí plávali na breh, kde zavolali o pomoc.

Zimbabwské noviny sa tiež spojili so zachránenou Latoyou, ktorá je hospitalizovaná v miestnej nemocnici. Lekári ju ale nedovolili vyrušovať. Sestra, ktorá požiadala o neuvedenie svojho mena, povedala, že Latoya mala obrovské šťastie. Len zázrakom vyviazla s drobnými zraneninami.

Sledovaniu seriálov zadarmo odzvonilo! Hollywood a Netflix sa spojili proti pirátom, padol web TopSerialy.to

Miestna polícia správu o útoku krokodílom potvrdila. Hovorkyňa Tinashe Farawo navyše uviedla, že v tejto oblasti v poslednom čase narastá počet útokov krokodílov na ľudí.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info